PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617597}
7,3 499
ocen
7,3 10 1 499
Etherlords II
powrót do forum gry Etherlords II

Słaba

ocenił(a) grę na 3

Nie będę ukrywał, że z "Etherlords 2" wiązałem dość spore nadzieje. Oczekiwałem czegoś na wzór "Herosów" czy "Age of Wonders", a generalnie dostałem coś zmutowanego i pokracznego. Gra w swej mechanice jest bardzo prosta, za prosta. Nie ma tu rozbudowy baz, miast, właściwie żadnej ekonomii, nawet w miarę otwartych map. Ot, dostajemy bohatera, którym poginamy na udziwnionym rumaku i lejemy wszystkich, których napotkamy po kolei. Słabo.

Największa wada to uproszczenie tytułu. Jedynym naszym zadaniem jest jazda przed siebie i walka z kolejnymi wrogami, a jedyne strategiczne decyzje polegają na wyborze (?) kart przed starciami. Żadnego szerszego spojrzenia, żadnej zaawansowanej taktyki, żadnych planów. Sam wybór 16 kart. I tyle.. Hmm, kiedy zobaczyłem, że chodzi tu o karty juz podejrzewałem, że nie będzie dobrze.

Same walki są zorganizowane tak, że można je wygrać tylko dzięki odpowiedniemu doborowi kart oraz ich kolejności, w której je dostaniemy. A zatem, taktyka jest następująca: atakujemy bohatera, patrzymy jakich kart używa, przegrywamy, potem atakujemy go jeszcze raz z odpowiednimi kartami, wygrywamy (chyba, że dostaniemy je w innej kolejności, wtedy też możemy dostać w papę). I tak co chwila. Nudaaaa. Zieeew.

Same karty - dziwolągi. Masa jakichś niezrozumiałych dla mnie zasad, dziwne wyniki po wyłożeniu. Bardzo denerwujące jest również to, że komputer stara się pomagać przeciwnikowi i np. jeśli jakiś wróg używa jakichś konkretnych jednostek, to często stoi on w miejscu (lub ma możliwość) odpowiednich bonusów wzmacniających te jednostki lub mających wpływ na konkretne, przyjazne mu zdarzenia. Powoduje to, że żeby wygrać potyczkę, czasem konieczne jest dostanie x karty w pierwszym rozdaniu. Bardzo, ale to bardzo irytujące jest to, że twórcy postawili wynik na losowo, a nie w rękach grającego.

Pod względem klimatu też jest kiepsko. Strasznie dziwny świat z jakimiś dziwnymi jednostkami i rasami, nie da się podejrzeć lokacji, kamera podąża tylko za bohaterem. Graficznie jest bardzo średnio,.

Podsumowując, gra szybko mnie znudziła. Rzuciłem to to po kilku misjach, szkoda po prostu życia na obcowanie z czymś takim. Są lepsze tytuły, których należy doświadczyć.

Nie polecam.

ocenił(a) grę na 5
Piotrek4

Niedawno też sięgnąłem po ten tytuł zachęcony porównaniami z HOMM i muszę potwierdzić powyższą opinię. Tryb walki jest zbyt skomplikowany i ma się wrażenie, że jej wynik nie zależy wyłącznie od gracza. Jednostki nie prezentują się ciekawie, a ekonomia właściwie nie istnieje. Najbardziej jednak dla mnie irytujący jest ten ograniczony tylko do perspektywy bohatera widok. Sama rozgrywka jest dosyć monotonna. Można się chwile pobawić, ale nic więcej.

Larionov

Ludzie, to jest karcianka -.- o czym wy w ogóle mówicie, w to się gra dla multiplayera, single to tylko trening.

ocenił(a) grę na 7
Piotrek4

Moim zdaniem nie taka znowu zła jest ta gra...

Prawda, że głównie chodzi o zbieranie konkretnych czarów i run do nich. Każdy przeciwnik posiada inne karty i specjalizacje. W grze sporą rolę odgrywa czynnik losowy, który wpływa na każdą walkę w postaci procentowej szansy na działanie specjalizacji - to jest to, co sprawia, że gra nie jest aż tak monotonna. Są też surowce, które bądź co bądź na początku rozgrywki odgrywają kluczową rolę. Mamy też 4 rasy. Każda z ras ma unikatowe czary i specjalizacje. Jak ktoś zagłębi się bardziej w grę to odkryje, że jedna rasa jest szczególnie potężna i ma przewagę nad innymi.

Cóż, kampania jest beznadziejnie prostolinijna, to fakt. Najwięcej rozrywki dostarcza tryb 'duel' w którym można tworzyć dowolnego herosa z dowolnymi kartami, artefaktami, umiejętnościami i specjalizacjami. Niektóre czary tworzą rozmaite warunki dla konkretnych walk przez co rozgrywka wymaga skupienia i ostrożności, np. użycie zdolności regeneracji przez dowolnego potworka dostarcza 5 HP dla herosa, który ma aktywny konkretny czar. W kampanii nie odegra się skomplikowanej, trudnej walki, natomiast w trybie 'duel' to co innego :)

Osobiście rozłożyłem tę grę na czynniki pierwsze. Badałem zasady walk panujące po korzystaniu z poszczególnych czarów włącznie z wykorzystaniem umiejętności jednostek. Gra ma spory potencjał, a rozwiązania wykorzystane w rozgrywce w większości przypadków są zgodne z logiką.

Moja ocena dla tej gry: 7/10 - tryb pojedynkowania ratuje tą grę.

Piotrek4

Mi z kolei bardzo się podobała. Fakt gra jest prosta, ale sentyment pozostaje bo mała byłam jak w to grałam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones