PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829258}

Devs

7,3 12 337
ocen
7,3 10 1 12337
7,6 24
oceny krytyków
Devs
powrót do forum serialu Devs

Ostatni odcinek...

ocenił(a) serial na 7

Moim zdaniem psuje całość. Niech będzie że można przenieść w czasie jaźń, niech będzie że można zajrzeć w przyszłość i przeszłość, ale odrodzić się w niej materialnie?! Mieć ciało, przegięcie, i jeszcze Sergiej żyw

ocenił(a) serial na 8
reynewan79

Materialnie??

ocenił(a) serial na 7
radol

Nie są projekcjami, mają ciała. Może faktycznie źle się wyraziłem.

ocenił(a) serial na 8
reynewan79

Ależ właśnie są projekcjami, siedzą w całości w symulacji, w wirtualu (w Deus). Nawet Katie na samym końcu w rozmowie z tą senator mówi coś takiego...

ocenił(a) serial na 7
radol

Ok. Więc jak mogą współistnieć z tymi którzy żyją w "rzeczywistym świecie “ jak będzie uprawiać seks, jeść, itp. Poza tym twórcy przekonywali że nie da się zmienić przyszłości, Lili wyrzucając pistolet udowadnia że się da, a Kate ten czyn porównuję do grzechu pierworodnego, bardzo to naciągane, no i ten naukowiec który ich zabija, mało to prawdopodobne że był w stanie to zrobić, tym bardziej że widział wcześniej co się stanie, a wyrzucenie pistoletu nie zmieniło jego zamiaru.

ocenił(a) serial na 9
reynewan79

Żadne materialnie. Przynajmniej wprost. Tu autorzy serialu wykorzystali tzw. hipotezę symulacji (której gorącym zwolennikiem ostatnio okazał się choćby Elon Musk):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nick_Bostrom

ocenił(a) serial na 7
adam_fajnanse2

Dzięki, bardzo to hipotetyczne. Sam Musk twierdzi że tylko jedno z trzech zagadnień może być prawdą, ja jestem na to za głupi, głowa mała.

ocenił(a) serial na 9
reynewan79

Znaczy generalnie, to przed każdym odcinkiem serialu winno być ostrzeżenie, że każdy kto nie jest z wykształcenia fizykiem teoretycznym (ja nie jestem, tylko kilka rzeczy wyłapałem) ogląda serial na własną odpowiedzialność :D

ocenił(a) serial na 8
reynewan79

Nie zrozumiałeś. Deus to symulacja. Nic nie stało na przeszkodzie, by symulację cofnąć o kilka dni i od tego miejsca wyprowadzić inną symulację, z odrobinę zmienionymi danymi wyjściowymi. Oni zostali zaprogramowani w sytemie w niezliczonej ilości systemowych symulacji, niektóre z nich mogły przypominać Piekło, dokładnie tak jak to powiedziała symulacja Foresta w finale.

reynewan79

Też rozwaliło mnie to, tak po prostu zdupy zmartwychwstają, bo jak się okazuje można przenosić się materialnie między światami, nie wiadomo oczywiście jak, pomijając sam bzdurny pomysł na komputer symulujący przyszłość na podstawie stanu wszystkich cząsteczek w układzie, jak sama blondi w którymś odcinku powiedziała, nie można takiego współstanu cząsteczek i wszystkich sił na nie działających wyznaczyć, bo sprawdzając jedną cząstkę, zaburzamy cały układ, podstawy mechaniki kwantowej, pseudonaukowy bełkot

ocenił(a) serial na 10
marckoza

Błędnie rozumujesz i dlatego film wydaje ci się "głupi" choć taki nie jest.

Sprawdzając jedną cząstkę, nie zaburzamy całego układu, tylko te jedną cząstkę. Dlatego właśnie nie obserwujemy zjawisk kwantowych w skali makro.

ocenił(a) serial na 10
reynewan79

Cały hejt na ten serial wziął się stąd, że ludzie nie rozumieją, co widzą na ekranie.

Tam nie ma nic o przenoszeniu się w czasie.

ocenił(a) serial na 7
Sony_West

Jaki hejt? Nikt tu nie hejtuje, ja tylko szukam odpowiedzi na pytania o których już zapomniałem. Peace

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones