PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774651}

Apokalipsa: Stalin

Apocalypse: Staline
7,9 255
ocen
7,9 10 1 255
Apokalipsa: Stalin
powrót do forum serialu Apokalipsa: Stalin

Świetny dokument, zmontowany z fragmentów prawdziwych kronik, filmów propagandowych itd. (żadnych gadających głów!). Film prawdziwy, w dodatku pokolorowany, zawierający wiele unikalnych materiałów. Aż dziw bierze, że nie ma więcej ocen. Wobec mnogości filmów o Hitlerze, ten jawi się jako niezbędne uzupełnienie wiedzy historycznej o tym, bądź co bądź, o wiele krwawszym despocie, który rządził o wiele dłużej. Dlatego polecam go również dla młodych, gdyż chyba w oficjalnej narracji nie docenia się roli (oczywiście negatywnej) komunizmu, a jak wspomniałem wyżej, za bardzo eksponuje rolę nazizmu.
Przyznam, że dwie godziny oglądania zleciało mi bardzo szybko, ze względu na świetny, żywy montaż. Jedyne, co można twórcom delikatnie wytknąć, to bezustanne 'skakanie' z czasów rosyjskiej wojny domowej do lat 40. (i odwrotnie), przez co czasem się gubiłem. Reasumując - mocna dziewiątka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones