PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106416}

Kandydat

The Manchurian Candidate
6,8 24 424
oceny
6,8 10 1 24424
6,3 7
ocen krytyków
Kandydat
powrót do forum filmu Kandydat

Czy zrozumieliście wszystko w tym filmie?
Ja chwilami kompletnie nie ogarniałem całości.
Film daje do myślenia.
Na przykład to, dlaczego matka Raymonda chciała też zginąć lub to kto kierował Manchurian
Global?

Stomka

Ty widziałeś ten film??? Matka Raymonda chciała zginąć?!! Śpieszę wyjaśnić- zginąć w zamachu miał prezydent elekt- zabity przez "szaleńca" Marco, który według oficjalnej wersji chciał zabić Raymonda Shaw. Wtedy ten zgodnie z planem MG został był prezydentem elektem. A co do MG- w filmie pokazanych jest kilku wysoko postawionych członków tej organizacji, i mowa jest o tym kto wchodzi w jej szeregi- rozmaici byli dyktatorzy, prezydenci itp.

ocenił(a) film na 9
felis5

A kto był tym prezydentem elektem?
Ale dlaczego miał zabić Raymonda?

Stomka

Gubernator Robert Arthur został wybrany prezydentem- czyli był na gali prezydentem elektem. Według planu MG Marco miał go zabić, ale wszystko miało wyglądać tak, jakby Robert Arthur był przypadkową ofiarą, a celem Shaw. Nie rozumiesz intrygi??? Poważnie???

ocenił(a) film na 9
felis5

Więc dlaczego zabił Shawa?

ocenił(a) film na 6
Stomka

bo mu odjebało albo sobie przypomniał, że jednak tak jest nieładnie

Stomka

Moim zdaniem proces "kontroli mózgu" okazał się nie do końca skuteczny - zarówno Marco jak i Shaw zdawali sobie sprawę z tego co się z nimi dzieje i dogadali się w szkole - Shaw wiedział, że jedynym rozwiązaniem jest śmierć jego i jego matki. W ostatnie chwili dla pewności zamienił się miejscami z Arthurem - co moim zdaniem było sygnałem dla Marco. Ten zaś widać, że tylko częściowo panował nad tym co robi- nie wiedział do kogo strzelić, później chciał zastrzelić siebie- tak jak "miał wdrukowane".

ocenił(a) film na 9
felis5

A skoro MG mu kazało zabić elekta, to jak wniósł tam broń, skoro to spotkanie FBI kontrolowało?

Stomka

Przecież broń zostawił w kanale wentylacyjny ochroniarz Shaw-a.

ocenił(a) film na 9
felis5

To ten ochroniarz i ta agentka pozwolili, żeby Manchuriani sterowali Marciem i zabili prezydenta?

Stomka

Ty poważnie pytasz, czy mnie podpuszczasz? Agentka FBI nic nie wiedziała o zamachu, i nie ma nic wspólnego z ochroniarzem, który jak się okazało pracował dla MG i matki Shaw-a.

ocenił(a) film na 9
felis5

no to kur* mów :)
a matka Shawa współpracowała z MG?

Stomka

"no to kur* mów :)" - no tak to my na pewno rozmawiać nie będziemy

ocenił(a) film na 9
felis5

przecież to był żart

ocenił(a) film na 9
Stomka

a matka Shawa współpracowała z MG?

ocenił(a) film na 9
Stomka

a matka Shawa współpracowała z MG?

ocenił(a) film na 9
felis5

a matka Shawa współpracowała z MG?

Stomka

Oczywiście. Ty to oglądałeś? Poważnie?

ocenił(a) film na 9
felis5

Jak masz jakiś problem z wyrozumiałością to nie musisz już nic pisać, dziękuje za tamte informacje.

ocenił(a) film na 9
felis5

Przepraszam za tamtą wymiane zdań. Byłem szczeniakiem ;)

Stomka

Aż muszę odpisać. Zaskoczył mnie ten post. Oczywiście kompletnie nie pamiętałem o co chodziło, ale.sobie doczytałem. Pogratulować faktu, że kolega dorósł. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Stomka

matka Reymonda nie chciała zginąć, Reymond miał stać na innej gwiazdce- powtarzała mu to wcześniej, ale on prawdopodobnie był już świadomy co się dzieje i miał tego dość,tym bardziej, że zabił swoją ukochaną, chciał zakończyć ten eksperyment i dlatego przestawił się miejscem z prezydentem- jego ochronił, a wystawił siebie i matkę, Ben miał zabić osobę na pierwszej gwiazdce

ocenił(a) film na 9
ana_ax

a dlaczego zabili swoją marionetkę?

ocenił(a) film na 9
Stomka

cofam odpowiedź, nie doczytałem

ocenił(a) film na 10
Stomka

polecam na drugi raz zaczekac troche z ogladaniem filmu o tak zawiłej fabule lub ogladnac go dwa razy, bo widac niektorzy nie rozumieją podstaw fabuły.

ocenił(a) film na 9
street_fighter

niech Pan nas pomoże ją zrozumieć, bo oglądałem kilkakrotnie film

Stomka

najkrócej to matka sprzedała własnego syna aby zrealizować własne ambicje.

Stomka

co jak co ale film piekniee, ladnie wyjasnili, tutaj nie ma czego nie zrozumiec. pytanie brzmi tylko o Shawa i jego dialog w klasie??? z Marco. ze sa czastki mozgu pamieci do ktorych nie potrafia sie dostac i dlatego jednak Shaw nie stanal w tym msc. ktorym mial tylko dal szanse Marco zkaonczyc caly bajzel zeby jego zabil a plus wyszlo ze i jego matke. film ok 7/10 przypomina mi sie Drabina Jakubowa z Tim Robbinsem ale tamto to juz arcydzielo ;)

ocenił(a) film na 9
Freddie

a skoro Marco zabił Shawa i jego matkę, to czemu był na wolności i popłynął na tę wyspę, gdzie ich torturowali?
społeczeństwo by się domagało go zabić za to

Stomka

spoleczenstwo? tyle ze spoleczenstwo ma "swojego" zabojce tego Blachmanna czy jak mu tam. Marco wymazali przeciez z monitoringu ;) a zabil? FBI potrafi zatuszowac nie jedno. to raz. dwa wiadomo ze te rzeczy dzialy sie pod wplywem hipnozy itp. wiec nie do konca wszystko dzialo sie z woli samego czlowieka aczkowliek zabicie Shawa bylo obustronne to Shaw patrzyl w strone Marco jakby mu dajac znak zeby to do niego strzelil.

ocenił(a) film na 9
Freddie

to skoro Marco już wiedział co się dzieje i racjonalnie myślał, do czego jeszcze im był potrzebny (manchurianom) ?
a ta agentka, która była z nim na wyspie, należała do Manchurian Global, bo to chyba nie było do końca wyjaśnione?

Stomka

Ty hcyba tak specjalnie piszesz te posty... nie bede pisal bo mi sie nie chce tlumaczyc komus i robieniu z kogos glupka. eot

ocenił(a) film na 9
Stomka

Proszę wybaczyć za moje posty w tym temacie. Serdecznie wszystkich przepraszam. Gdy to pisałem, byłem jeszcze niedojrzały i nie do końca rozumiałem ten film. Przepraszam szczególnie pierwszego rozmówce za moje chamstwo.

ocenił(a) film na 8
Stomka

Wow, nie spodziewałem się, że ktoś potrafi się przyznać do czegoś takiego, a przyznam się szczerze, że gdy czytałem twoje posty, to się załamywałem troszeczkę.
Szanuję cię.

ocenił(a) film na 9
Stomka

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się ambitnym kinem, i wolałem, żeby na wypadek jakieś dyskusji, nie narobił sobie wstydu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones