PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106416}

Kandydat

The Manchurian Candidate
6,8 24 433
oceny
6,8 10 1 24433
6,3 7
ocen krytyków
Kandydat
powrót do forum filmu Kandydat

Coz Denzel nie spuszcza z tonu (po "man in fire") Merill tez sie wykazala Juz dlugo nie widziale z nia dobrego filmu ale ... No wlasnie ale ... Wedlug mnie scenariusz ma kika dziur (a moze tylko ja czegos nie rozumiem) Po pierwsze mi latwo bylo sie domyslec iz marco tez bedzie mial jakies zadanie (po tym jak tylko ich dwoch zostalo wyprobowanych - zabij towarzysza) glownemu bochaterowi nie przezlo to przez mysl innymi slow na mniejscu rezysera zrezygnowalbym ze scen w ktorych marco zabija wtedy telefon bylby prawdziwym zaskoczeniem Po drugie jak zostalo wszczepione mu do bani ze ma strzelac w takim a nie innym momencie ponadto mial nie celowac w vice (czy moze cos pomylilem) ale chyba pod wplywem "spojrzenia" zmienil zdanie - jak zawsze czepiam sie scenariusza ale wedlug mnie gaf pisarskich mozna uniknac (jeansow, butli z gazem, szram raz tu raz tam nie zawsze - zmieniajacych polozenie szramy to zly przyklad :-) ) -

ocenił(a) film na 10
Lasdar

Po pierwsze Meryl, a nie Merill;)
Moim zdaniem to całe zabójstwo miało inny charakter. Marco zabił nie dlatego, że był sterowany przez Eleanor (bezkonkurencyjna rola Meryl), bo on był już "wyleczony", a to światło dookoła niego to tylko po to, aby zmylić widza. Ben zabił Shaw'ów, ponieważ Raymond mu powiedział, że jest wrogiem. Taka jest moja interpretacja;)

Meryl

Absolutnie sie zgadzam z przedmówcą.Film moim zdaniem jeden z lepszych jakie w zyciu w tym gatunku widziałem.

Meryl

chyba nie do konca byl wrogie, skoro w finalowej scenie wystawil siebie i matke na strzal z wyrazna sugestia wzrokowa.
nie doszukiwalbym sie zawilosci na sile :)

tak poza wszystkim, to "sygnal" hipnozy czy sterowania ("sierzant Shaw? sierzant Raymond Shaw? major Marco? major Ben Marco? major Ben Ezeciel Marco?") do bolu komiczny, az wstyd :)

pracus

jacob, nie wiem ale jak dla mnie twoje "dziury" same maja dziury
gadala z nim matka shawa przez telefon, nie musialo byc pokazane co mu mowi, poniewaz moza to wywnioskowac w momencie, kiedy operator mowi " shaw, nie stoi na swoim wyznaczonym miejscu ". wtedy nastepuje przerazenie matki, bo w tym momencie rozkaz przestaje dzialac i wraca jego wola. nasz bohater sie zastanawia, mysli, mysli i dochodzi do wniosku ze zabije go bo to jest jedyny sposob na to aby powstrzymac "zlych " gosci.
natomias zgadzam sie z tba co do bledow typu tu jest kamerka w tym kwadraciku, a w nastepnej scenie 2s pozniej jest w innym miejscu. tylko ze to nie blad pisarski tylko ludz, ktorzy za to odpowiadaja! ( chyba to sa scenarzysci, no i napewno drugi rezyser.)
scena gdzie jest tylko marco i shaw, mozna bylo sie domyslec, ale to nei jest blad, ani dziura w scenariuszu tylko po prostu kiczowata scena


do meryl,
nie byl wyleczony bo wyjeli mu implant z ramienia, a nie wiem czy pamietasz jeszcze mial w glowie!, a z teg co pamietam to nie wyjal sobie ich.

film jest rewelacyjny 9/10, dobry thriller i kryminal, polecam wszystkim co lubia ten gatunek!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones